Nedan hittar du kontaktinformation till oss

Skolchef och VD Dille gård AB

Hans Stenberg
+46 70 539 98 91
hans.stenberg@dillegard.se

 

Gymnasiefrågor och allmänna frågor

Per Hjalmarsson, Rektor
+46 70 450 50 88
per.hjalmarsson@dillegard.se

 

Gymnasiefrågor och allmänna frågor

Sandra Medén, Biträdande rektor 
sandra.meden@dillegard.se

 

Vuxenstudier

Malin Thors Rosequist, Utbildningschef VUX
Malin.t@dille.se

 

Kommunikation och marknadsföring

Tove Johansson, kommunikatör och digital designer
Tove.j@dille.se

 

Studievägledning

Andreas Westberg, studie- och yrkesvägledare
för gymnasiet.
+46 72 742 23 16
andreas.westberg@dillegard.se

 

Administratör

Pauline Selberg, kontaktas vid allmänna frågor och systemfrågor
+46 70 260 60 34
pauline.selberg@dillegard.se

Elevhälsan

Skolkurator: Kajsa Ångström, +4670 310 80 66 kajsa.angstrom@dillegard.se 
Skolsköterska: Ulrika Wikberg +4672 559 29 03 ulrika.wikberg@dillegard.se
Specialpedagog
: Eva Edenryd +4670 356 60 26 eva.edenryd@dillegard.se

 

Elevcoach

Andreas 072-742 23 16
Bettan 072-742 23 98
Mia 070-310 80 35
Malin 070-290 90 21

 

Boende

malin.johansson@dillegard.se
+46 70 109 45 59

 

 

Hästfrågor

hastar@dillegard.se

 

Hundfrågor

hundar@dillegard.se

 

Fastighetsfrågor

Patrik Holmberg
patrik.holmberg@dillegard.se

 

Dille Gård Naturbruksgymnasium


Dille 226
836 95 Ås
+46 63 381 11
info@dillegard.se